İçine değil, üzerine giy.
Fanila şimdi yepyeni bir formda.

Artık gece ya da gündüz, sokakta ya da işte, tek başına ya da diğer kıyafetlerle birlikte giyebileceğiniz yepyeni bir Fanila var. Düz ve sade tasarım, rahat ve dayanıklı kumaş, özenle dikim. Fanila en sevdiğiniz giysiniz olacak.

 

FANİLA HAKKINDA

İnsanlara güzel, rahat ve uzun ömürlü giysiler sağlamak amacıyla İstanbul’da kurulmuş bir hazır giyim şirketiyiz. Sade ve düz tasarımların yanısıra, konforlu ve dayanıklı tekstil ürünleri üretiyoruz. Hep hayal ettiğimiz gibi.
 

Her An Her Yerde, Her Şeyle!

“Ne giyeyim ya?” diye düşünürken cevabınız Fanila olabilir. Sokakta ya da evde. Çoğu zaman giyecek bir şey kalmamıştır. Üzerinize Fanila'nızı giyip alışverişe çıkın.

Arkadaşlarınızla beraberken ya da işe giderken Fanila giyebilirsiniz. İşten çıktıktan sonra biraz eğlenmeye mi? Fanila size uyar.
 

Seveceğiniz Giysiler

İster en şık ve sevdiğiniz giysiniz olsun, ister her daim kurtarıcınız. Fanila gardırobunuzun olmazsa olmazıdır.

Kıyafet rafında daima en üstteki yerini koruması için giysilerimize en ince detaylarına kadar dikkat ediyoruz. Renk vermeyen, esnemeyen, iki yıkamada salmayacak kumaşını; yakası, kolları bozulmayacak özenli dikimi ile hep hazırda tutuyoruz.

Fanila aslında hep olduğu gibi en sevdiğiniz giysiniz olacak.


 

DENEYİM POLİTİKASI

Hayatımızda; geçirdiğimiz her anın sonunda yaşadığımız duygu, o ana ait tüm deneyimlerin birikiminde oluşur.
 

Dolayısıyla biz de Fanila ailesi olarak;

Bizi ilk duyduğunuz andan itibaren;

- Satış noktalarımıza ya da web sitemize gelmeniz,
- Ürünlerimizi ve kendimizi yeterince anlatabilmemiz,
- Burada geçirdiğiniz sürenini iyi olması,
- Beklentilerinizin karşılanması, aradıklarınızı bulabilmeniz ve bunların kolayca olabilmesi,
- Eğer sipariş vermeye karar verirseniz bunu rahatça yapabilmeniz,
- Ürününüzün size hızlıca ve temiz bir şekilde ulaşması,
- Bir aksilik yaşanırsa, bunların hızlıca hallolması,

özetle keyifle yapılması beklenen bir giyim alışverişinin olması gerektiği gibi sade ve sorunsuz bir şekilde geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu bizim değer verdiğimiz birinci konudur.

 

KULLANIM ŞARTLARI

www.fanila.com.tr internet sitesi Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti’ne ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir. Bu siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren aşağıda yazılı tüm hususları tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız:

www.fanila.com.tr internet sitesindeki tüm dokümanlar Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti ‘nin mülkiyetindedir. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, kiralayamaz, yeniden yayımlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ya da dağıtamazsınız. Yukarıda belirtilenden bağımsız olarak, sitenin sayfalarının yazıcı çıktısını kişisel kullanımınız için alabilirsiniz, sosyal ağ ve benzeri mecralarda paylaşabilirsiniz.

www.fanila.com.tr web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmış olmakla birlikte, nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür. Bu çerçevede kullanıcı, www.fanila.com.tr web sitesine girmesi nedeniyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.

İleride söz konusu şartları okumamış veya okumuş olup da bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti 'nin ve / veya www.fanila.com.tr Web Sitesi'nin, bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti'nin yetkilendirdikleri kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti , işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermek zorunda olmaksızın tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir. Değiştirilen, yenilenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.

www.fanila.com.tr web sitesinde yer alan her türlü bilgi, istatistiki şekil ve değer, güvenilirliği genel teamüller çerçevesinde kabul edilen kaynaklardan elde edilerek derlenmiş olup, doğrulukları ve yeterlilikleri, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacağı, süresinde güvenilir ve hatasız olacağı hiç bir şekilde Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti tarafından garanti edilmemektedir.

www.fanila.com.tr web sitesinde veya bu siteden bağlantı yapılarak ulaşılan herhangi bir web sitesinde yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlerin kullanımı sonucunda doğabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve / veya manevi menfi ve / veya müsbet zararlardan ve olası sair zarar ve masraflardan dolayı Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti 'nin hiç bir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluğu mevcut değildir.

Yayınlanan içeriğin kesintisinden, gecikmesinden veya hatalı olmasından ve bunların yol açabileceği zararlardan dolayı Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti hiç bir şekilde sorumlu değildir.

www.fanila.com.tr web sitesine girmekle site ziyaretçileri yukarıdaki uyarı ve beyanları okumuş ve kabul etmiş addedilecektir.
 

GİZLİLİK & GÜVENLİK POLİTİKASI

Üyelerimizin-Müşterilerimizin www.fanila.com.tr sitemize ("www.fanila.com.tr") vermiş olduğu bilgilerin gizliliği, korunması ve ilgili diğer hususlarda aşağıda cari kuralları belirtilen Gizlilik Politikası benimsenmiştir.

Sitemize girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, bilgi ve işlemin mahiyetine göre Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti ve/veya ilgili kart kuruluşlarınca sistem ve internet altyapısında alınmıştır. Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili banka ve benzeri kart kuruluşları‘nca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı şifresi gibi bilgiler Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti tarafından görülmez ve kaydedilmez).

Müşterilerimizin sitemize üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girdikleri bilgiler, özellikle kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Üyelerimize-Müşterilerimize ait bilgiler yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili kuruluşlara açıklanabilir. Ayrıca üyelikleri ve/veya alışverişleri sırasında vermiş oldukları iletişim bilgileri (telefon, adres, e-posta vs) ve diğer kişisel bilgiler Sitemize üyelik işlemlerinizin yapılması, güncellenmesi, muhtelif ürün/hizmetlerin Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti ile iş ortakları ve tedarikçileri tarafından verilebilmesi/satımı, ürün/hizmet ücret-masrafı tahsilatları ve çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, iletişim, satış ve kartlandırma uygulamaları için süresiz olarak kayda alınabilir, Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti ve belirtilen kuruluşlar nezdinde saklanabilir, işlenebilir, gerekli görülen hal-yer ve zamanda paylaşılabilir ve kullanılabilir.

Fanila'nın gönderdiği tüm e-postalarda yer alan “üyelikten ayrıl” linkini kullanarak tek tıkla, kolayca e-posta bülten üyeliğinden ayrılabilirsiniz.

Sitemizde yer alan her türlü bilgi, içerik ile bunların düzenlenmesi ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda (Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti ile anlaşmasına göre üçüncü şahıslara ait olanlar hariç) tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti ‘ye aittir.

Ek bilgi almak istediğiniz konularda bilgi@fanila.com.tr adresine e-posta atabilirsiniz.  

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI:

Unvanı: Fanila Giyim Tekstil Sanayi Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi
E-Satış site adresi: www.fanila.com.tr
Adresi : Oruçreis Mh. Tekstilkent Cd. Tekstilkent İş Merkezi 10 AG / 345 ESENLER /İSTANBUL / TÜRKİYE
E-posta: destek@fanila.com.tr

1.2- ALICI (TÜKETİCİ):

Adı/soyadı/Unvanı: [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Adresi : [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Telefon: [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Faks: [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
E-posta: [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]

MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nin SATICI'ya ait www.fanila.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair yönetmelik hükümleri gereğince tüketici ve satıcı sıfatlarına haiz olan tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, FİYAT, ÖDEME VE TESLİMAT
Ürünlerin (malların/hizmetlerin) Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi ve Satış Bedeli ve Teslimat Bilgileri aşağıda belirtildiği gibidir.

Ürün/Hizmet Açıklaması:
Adet: [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Fiyatı: [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Kargo Ücreti [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Toplam (KDV Dahil) Fiyat : [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Ödeme Şekli : [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Teslimat Adresi : [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Teslim Edilecek Kişi: [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Fatura Adresi : [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]

Ürün ve Teslimat Bilgileri:

Adet: [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Toplam (KDV Dahil) Fiyat : [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Ödeme Şekli: [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Teslimat Adresi : [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Kargo ücreti: [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Teslim Edilecek Kişi : [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]
Fatura Adresi : [Sipariş ya da üyelik aşamasında belirtilecektir.]

Teslimat ile ilgili diğer hususlar Sözleşme'nin ilgili hükümlerinde belirlenmiştir.

Madde 4- CAYMA HAKKI TÜKETİCİ, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin (ve cezai şart ödemeksizin) malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahip bulunmaktadır. Söz konusu hakkın süresi içerisinde kullanılması durumunda Ürün, cayma bildiriminin tarafımıza ulaşması tarihinden itibaren 20 gün içerisinde tarafımıza geri geri gönderilmek suretiyle kabul edilecektir.

Ancak ilgili hukuki düzenlemeler gereğince şu mal/hizmetlere ilişkin sözleşmelerde, kullanılmamış/istifade edilmemiş olsa dahi, cayma hakkı bulunmamaktadır: TÜKETİCİ’nin özel istekleri veya onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda üretilen (üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler dahil) mallar; kozmetik vb.leri ile çikolata vb. gıda maddeleri gibi niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar; Tüketici tarafından ambalajı açılmış cd, dvd gibi ses veya görüntü kayıtları, yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri; fiyatı borsa gibi teşkilatlanmış piyasalarda belirlenen mallar; gazete, dergi gibi yayınlar; bahis ve piyangoya ilişkin hizmetler; genel olarak, elektronik ortamda anında ifa edilen tüm hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen her türlü gayri maddi mallar. Ayrıca, Tüketici onayı ile cayma hakkı süresi içinde ifasına başlanan hizmetler ve ilgili mevzuat uyarınca mesafeli satış kapsamı dışında kabul edilen diğer mal-hizmetler.

Cayma hakkının kullanılması için yasal 14 günlük süre içinde SATICI'ya yazılı bildirimde bulunulması şarttır. (Bu bildirim SATICI’nın işbu Sözleşme’de bulunan iletişim adreslerine, mektup, elektronik posta gibi bir sürekli veri taşıyıcısı-uzaktan iletişim aracı ile de yapılabilir.) Bu hakkın kullanılması halinde, anılan yazılı bildirimin yanı sıra 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen Ürün'ün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile (vergi mevzuatı uyarınca) fatura aslının iadesi gerekmektedir. Ayrıca, iade edilmesi gereken Ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak SATICI'ya teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

ALICI tarafından iade faturası kesilmesi gereken hallerin yanı sıra Ürünle beraber iade edilecek olan fatura üzerinde, altta yer alan iade ile ilgili bölüm doldurulup imzalanacaktır. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

Yukarıda yazılı belgelerin ve Ürün'ün SATICI'ya bu şekilde ulaşmasını takip eden 7 gün içinde Ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de ALICI kredi kartına iade sureti ile yapılır (5.7. maddenin iadeye ilişkin hüküm ve açıklamaları cayma hakkının kullanılması sebebi ile iade hallerinde de geçerlidir).

Cayma hakkı kullanılabilen Ürünlerde, yine mevzuat uyarınca, malda mutat kullanım dışında kullanımdan ötürü meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ya da genel olarak TÜKETİCİ’nin kusurundan kaynaklanan bir değer azalması söz konusu ise TÜKETİCİ'nin değerdeki bu azalmayı, iade imkânsızlığı var ise malın değerini (yukarıdaki satış fiyatını) SATICI'ya tazmin etmesi gerekir.

Madde 5- GENEL HÜKÜMLER

5.1. ALICI, İNTERNET SİTESİ'nde gösterilen ürünlerin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimat ve cayma hakkı ile kullanım şartlarına ilişkin ön bilgilerin tarafına ulaştığını, okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda satış için gerekli teyit-onayları verdiğini kabul eder.

5.2. Sözleşme konusu Ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından teslim edilir. SATICI sattığı ürünleri KARGO firmaları aracılığı ile ALICI’lara göndermekte ve teslim ettirmektedir. Kampanyasız ürünler, sipariş tarihinden itibaren, en geç 3 (üç) iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Ancak, aynı sipariş içinde kampanyalı ürünler var ise kampanyanın sona ermesi beklenir ve sonrasında en geç 3 (üç) iş günü içinde, sipariş konusu bütün ürünler TÜKETİCİ tarafından sipariş esnasında bildirilen kişi ve adrese teslim edilmek üzere kargo firmasına verilir. Kargo Firmaları, SATICI’dan teslim aldığı gönderileri, uzaklıklarına göre değişmekle birlikte normal şartlar altında ortalama 3 (üç) iş günü içerisinde alıcılara ulaştırmaktadır.

5.3 Genel olarak aksi belirtilmediği sürece teslimat masrafları (kargo ücreti vb.) ALICI’ya aittir. SATICI satış anında yürüttüğü ve İNTERNET SİTESİ ‘nde şartlarını ilan ettiği kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu teslimat masraflarının tamamını ya da bir kısmını ALICI’ya yansıtmayabilir.

5.4. Adreste teslim edilmiş ürünlerin, teslimatı anında ALICI'nın bizatihi adresinde bulunmaması durumunda, SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Adreste teslim alacak kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını takip etmek ALICI’nın sorumluluğu olacaktır Ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun adresinde bulunmamasından veya teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

Bu hallerde ALICI`nın Ürün'ü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile Ürün'ün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

5.5. ALICI, Ürün'ü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve Ürün'de kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, Ürün'ü kabul etmemekle ve KARGO firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde SATICI sorumluluk kabul etmeyecektir.

5.6. ALICI, SATICI tarafından aksi yazılı öngörülmemiş ise, Ürün'ü teslim almadan önce bedelini tamamen ödemiş olması gerekir. Peşin satışlarda teslimattan önce Ürün bedeli SATICI'ya tamamen ödenmediği, taksitli satışlarda vadesi gelen taksit tutarı tediye edilmediği takdirde, SATICI tek taraflı olarak sözleşmeyi iptal edebilir ve Ürün'ü teslim etmeyebilir.

“Ürün teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu Banka/finansman kurumunun Ürün bedelini SATICI'ya ödeyememesi ya da ödediği bedeli geri talep etmesi halinde, Ürün en geç 3 gün içinde ALICI tarafından tüm giderleri ALICI’ya ait olmak üzere SATICI'ya iade edilir. Ürün bedelinin ödenememesi ALICI’nın kusurundan kaynaklanıyor ise kargo masrafları ALICI tarafından karşılanacaktır. SATICI'nın iadeyi kabul etmeksizin Ürün bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve her hâlükârda saklıdır.

Tereddütte mahal vermemek bakımından; ALICI'nın satış bedelini Bankalar ve finansman kuruluşlarından sahibi bulunduğu kredi kartı, taksit kart v.b. ile ödediği hallerde bu kartların sağladığı tüm imkanlar doğrudan kartı veren kuruluşça sağlanmış kredi ve/veya taksitli ödeme imkanlarıdır; bu çerçevede gerçekleşen ve SATICI'nın bedelini defaten veya peyder pey tahsil ettiği Ürün satışları işbu Sözleşme’nin tarafları yönünden kredili veya taksitli satış değildir ve peşin satıştır. SATICI'nın kanunen taksitle satış sayılan hallerdeki yasal hakları (taksitlerin ödenmemesi halinde sözleşmeyi fesih ve/veya kalan borcun tümünün temerrüt faizi ile birlikte ödenmesini talep hakları dahil) mevcut ve saklıdır. ALICI'nın temerrüdü durumunda mevzuat tarafından belirlenen oranda temerrüt faizi tatbik edilir.”

5.7. Ürün'ün normal satış/teslimat koşulları dışında olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, yoğun trafik, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile yasal 30 günlük süre zarfında teslim edilememesi söz konusu ise, SATICI teslimat ile ilgili olarak ALICI'yı bilgilendirir. Bu durumda ALICI siparişi iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sonuna kadar bekleyebilir.

Sipariş iptallerinde Ürün bedeli tahsil edilmiş ise iptalden itibaren 7 gün içinde ALICI'ya iade edilir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de ALICI kredi kartına iade sureti ile yapılır ve Ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir; bu tutarın Bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen Banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder. (Bankaların iadeyi ALICI hesabına yansıtma işlemleri genellikle üç haftayı bulabilmektedir).

5.8. SATICI olağanüstü durumlar dışında haklı bir nedenle Sözleşme konusu Ürün/hizmetin tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde açık ve anlaşılabilir bir şekilde TÜKETİCİ'yi bilgilendirerek onayını almak sureti ile eşit kalite ve fiyatta başka bir mal/hizmeti tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır. TÜKETİCİ'nin onay vermediği hallerde sipariş iptaline ilişkin hükümler uygulanır.

5.9. ALICI Ürün ve satışla ilgili talep ve şikayetlerini Sözleşme'nin giriş kısmındaki SATICI iletişim kanalları ile SATICI'ya bildirebilir.
5.10. ALICI tarafından ön bilgileri almasını ve teyidini müteakiben onaylanan işbu Sözleşme, ilgili hükümler saklı kalmak üzere, tarafların Sözleşme'den doğan ödeme/teslim yükümlülüklerini yerine getirdikleri zamana kadar yürürlüktedir.

Madde 6- DELİL ANLAŞMASI VE YETKİLİ MAHKEME

Bu Sözleşme'den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde SATICI ve ALICI kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur; mevzuat çerçevesinde belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Tüketici Hakem Heyetleri, aşan durumlarda ALICI'nın ve SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Parasal sınıra ilişkin bilgiler aşağıdadır.

28 Mayıs 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere:
Değeri İKİBİN TL altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetlerine, üç bin Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine, büyükşehir statüsünde bulunan illerde ise iki bin Türk Lirası ile üç bin Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine başvuru zorunludur. Zorunlu olan durumlarda başvurudan sonra veya bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için Tüketici Mahkemeleri’ne başvurulabilecektir.

ALICI bu işbu Sözleşme'de ve ayrılmaz parçasını oluşturan sipariş-sözleşme ön bilgilendirme formunda yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satışa konu Ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu Ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda önceden bilgi sahibi olduğunu, ön bilgileri İNTERNET SİTESİ'nde elektronik ortamda gördüğünü (ilgili Sözleşme ayrıca ALICI’nın vermiş olduğu e-mail adresine de gönderilmektedir.) tüm bunlara elektronik ortamda teyit-onay vererek Ürünü sipariş ve işbu Sözleşme hükümlerini kabul ettiğini beyan eder.

TKHK’nın 4/4üncü maddesinin içerisine;
“Bu Kanunda düzenlenen sözleşmelere istinaden tüketiciden talep edilecek her türlü ücret ve masrafa ilişkin bilgilerin, sözleşmenin eki olarak kâğıt üzerinde yazılı şekilde tüketiciye verilmesi zorunludur. Uzaktan iletişim aracıyla kurulan sözleşmelerde ise, bu bilgiler kullanılan uzaktan iletişim aracına uygun şekilde verilir. Bu bilgilerin tüketiciye verildiğinin ispatı sözleşmeyi düzenleyene aittir.”
ifadelerine yer verilmektedir. İlgili maddenin uygulaması oldukça belirsiz bulunmaktadır. Ancak yine de herhangi bir aykırılığın önüne geçebilmek adına TKHK’nın yürürlüğe girmesi ile birlikte tüketicilerden talep edilecek her türlü ücret ve masrafa ilişkin bilgilerin Mesafeli Satım Sözlemesi’ne ek olarak sunulmasının yararlı olacağını belirtmek isteriz.
 

BİZE ULAŞIN

FANİLA GİYİM TEKSTİL SANAYİ PAZARLAMA VE TİC. LTD. ŞTİ.
ADRES: Oruçreis Mh. Tekstilkent Cd. Tekstilkent İş Merkezi 10 AG / 345 ESENLER /İSTANBUL
MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ E-POSTA: destek@fanila.com.tr

1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren tüm destek, bilgi ve iletişim taleplerinizi e-posta üzerinden kabul etmekteyiz. Telefon ile destek verilmemektedir.